20.11. | The boy who lived

20. listopadu 2010 v 23:53 | Go insane! |  Babbling.
Harry Potter. Fenomén. Každej zná příběh brejlatýho kouzelníka s jizvou ve tvaru blesku. Já dneska viděla 1. část sedmýho a posledního dílu, Relikvie smrti, a film se mi vážně líbil. Hned jak jsem se v kině pohodlně posadila do velkýho sedadla, do klína si položila velkou lightku a ségře začala odzobávat popcorn, začlo mi bejt líto, že jsem si nejdřív nepřečetla knížku. Určitě bych potom říkala, že ji film nepřekonal, jak to většinou bývá, ale určitě bych si film užila ještě víc. Hlavně u Harryho, kde je znalost knížky celkem důležitá k pochopení samotnýho filmu. Knížky jsem ale četla jenom do Fénixova řádu, takže smůla. Každopádně bych si dvě zbývající v budoucnu ráda přečetla :)

↓Trailer (dabing)*

První věc, která mě potěšila, bylo, že film není ve "tří dé". Nějak mě to nebere, potom to vypadá, že "obyčejný" filmy nemůžou bejt dobrý. Jo, u Avataru mě to chytlo, vyloženě se to k němu hodilo a působilo to úžasně. Ale když to začnou cpát pomalu do každýho filmu, ztrácí to podle mě tu jedinečnost. Zpátky k Harrymu. Příběh je úžasnej. Už to není pohádka, dětičky vyrostly, Voldi se vrátil. Obdivuju J.K.Rowling, nechápu, jak se jí to mohlo všechno vyrojit v hlavě. Je skvělý, jak už je vidět vztah Rona a Hermiony, ostatně postavu Rona mám hrozně ráda, nejspíš nejvíc.
Po hodině a půl přišlo překvapení, a to v podobě "potterovského" nápisu Intermission, které se objevilo na plátně. Poprvé v životě jsem zažila kino přestávku. Doběhla jsem teda pro další velkou colu a jelo se dál. Hned jsem začla litovat, že jsem si neskočila i na záchod vy, co se na film chystáte a máte v oblibě velký nápoje, berte to jako doporučení ;). Nebudu sem psát průběh děje ani zajímavé scény, ale musím zmínit jeden okamžik, který s filmem nemá moc co dělat. Probíhalo to asi takhle: Napínavá scéna. Tatínek Lenky Láskorádové se chová podivně a nedovoluje hlavní trojici opustit jeho křivý domeček. "Jste moje jediná naděje" pronáší naléhavě. Dramatická pauza. "FRRRRRRRRRRR"  Nevím koho napadlo si v tu chvíli zatroubit do kapesníku, ale vážně mě to pobavilo. A nebyla jsem sama, celý kino se smálo, takže další dvě věty nebyly slyšet. Snad nebyly moc důležitý :)
Takže v celku, z filmu jsem byla snad právoplatně odvařená a těším se na druhou část. Super, super, super ;)

                                                                                                                     Go insane!

*a jestli je někdo na parodie: tady - skvělej "doslovnej překlad" traileru ;)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Keisy Keisy | Web | 23. listopadu 2010 v 11:07 | Reagovat

Já moc Harryho neobdivuju, ani neobdivovala - nějak se ani nechystám jít na ten sedmej díl, ale tak hlavně, že sis to užila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama